• Wpisów:259
 • Średnio co: 8 dni
 • Ostatni wpis:21 dni temu
 • Licznik odwiedzin:34 589 / 2193 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
A więc ok 1500 osób to byli wszyscy którzy w sobotę wyszli na wezwanie a z nich pewna część oddała życie Jezusowi. W sumie z trzech dni ( dzień w Katowicach i dwa dni w Warszawie )Jezusowi Chrystusowi oddało swoje życie 1178 osób

Wspaniale. W Biblii jest napisane że całe niebo się raduje gdy się grzesznik nawraca a tu tyle osób. W niebie dopiero była radość

Pozdrawiam

Dzięki Let it rain za przedstawienie konkretnych informacji na temat ilości osób podczas Festiwalu Nadziei
 

 
Kochani W sobotę jak już wiecie mogłem uczestniczyć w Festiwalu Nadziei w Warszawie. Muszę przyznać, że był to bardzo ciekawy i budujący czas.

Na początku odbył się koncert - uwielbienie w którym udział brali (między innymi) TGD, Natalia Niemen, Michael W. Smith . Potem pastor Graham głosił Słowo Boże. Zwracał uwagę na Chrystusa jako jedynego Zbawiciela i Drogę do Boga. Na zakończenie zaprosił każdego kto pragnie oddać swoje życie Jezusowi Chrystusowi, by wyszedł na płytę boiska. Na początku odważyło się kilka osób jednak już po chwili można było poczuć moc Ducha Świętego który przekonywał ludzi w ich sercach iż potrzebują zbawienia . Sektory na boisku się przerzedziły i wielka grupa ludzi wyszła na murawę boiska. Byłem ( i jestem ) wdzięczny Bogu ,że mogłem osobiście to zobaczyć a także modlić się o tych ludzi.

Ogólnie był to bardzo dobry czas z realnym działaniem Bożym. Żałuję ,że nie mogłem zostać na drugi dzień gdzie też odbył się Marsz dla Jezusa.

Gdy wieczorem w sobotę powoli zbieraliśmy się do powrotu doszła do nas informacja (to były wstępne dane a dokładne można było poznać w nocy lub w niedziele rano), że w sobotę , życie Jezusowi Chrystusowi oddało ok 1500 osób.

Chwała niech będzie Dobremu Bogu, Jezusowi Chrystusowi i Duchowi Świętemu.

Pozdrawiam serdecznie
Kefas <><

 • awatar Kefas84: @Let it rain: AMEN! To jest dobra nowina :)
 • awatar Let it rain: 12 czerwca 2014 - Katedra Chrystusa Króla - Katowice Liczba uczestników: 3 000 Po przeliczeniu kart działań następczych otrzymaliśmy 102 odpowiedzi 14 czerwca 2014 - Stadion Pepsi Arena - Warszawa Liczba uczestników: 20 500 Po przeliczeniu kart działań następczych otrzymaliśmy 1 457 odpowiedzi 15 czerwca 2014 - Stadion Pepsi Arena - Warszawa Liczba uczestników: 8 500 Po przeliczeniu kart działań następczych otrzymaliśmy 585 odpowiedzi Swoje życie Jezusowi Chrystusowi powierzyło 1 178 osób. 138 osób ponownie oddało swoje życie Chrystusowi. W swoim Zbawieniu upewniło się 690 osób. Dane ze strony festiwalu nadzieji ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Witajcie Kochani. Dziś nad ranem wróciłem z Festiwalu Nadziei. Było cudownie a Bóg jak zwykle nie zawiódł w swojej mocy i wielkości
Jutro relacja z mojego sobotniego pobytu

Póki co błogosławię i pozdrawiam

Kefas <><
 

 
Kiedy wydaje się Tobie, że nie ma wyjścia z Twojej sytuacji a wszystkie dostępne środki zostały wykorzystane. Gdy dokucza Ci brak nadziei i myślisz ,że to już koniec pamiętaj ,że:

Tam gdzie człowiek widzi koniec, Bóg widzi początek.

To co dla nas jest nie do przeskoczenia ,dla Boga jest pyłem który w każdej chwili może zdmuchnąć by nam pomóc.

Bóg jest wszechmogący!!!!

Brak Ci wiary? Módl sie o nią i czytaj Biblie bo wiara rodzi się ze słuchania/czytania Słowa Bożego

Brak Ci miłości? Rozmawiaj co raz częściej i dłużej z Bogiem. W końcu On jest miłością

Brak Ci nadziei bo uwierzyłeś głupiemu człowiekowi który powiedział: "Nadzieja matką głupich"? Dziś uwierz mądremu Bogu który powiedział: "Nadzieja NIGDY nie zawodzi"

Bóg jest DOBRY.
Zostańcie z Panem

Kefas <><
 • awatar Towarzysz Sekretarz: Tylko wiesz, tego trzeba doswiadczyc namacalnie na swojej skorze, wtedy czlowiek odkrywa ze Chrystus to nie jest ktos daleko daleko, ale ze jest mu bliski.
 • awatar Let it rain: "Tam gdzie człowiek widzi koniec, Bóg widzi początek." - od dziś mój ulubiony cytat :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 

WSTĘP WOLNY!!! WSTĘP WOLNY!!! WSTĘP WOLNY!!!

WSPANIAŁE CHRZEŚCIJAŃSKIE WYDARZENIE!!!!

Jeśli chcesz poczuć czym jest prawdziwe uwielbianie Boga oraz społeczność z Duchem Świętym to serdecznie zachęcam na weekendowy wypad za Warszawy za tydzień 14-15.06.2014.

 

sprawaboga
 
madeinheaven
 
Wpis tylko dla właściciela minibloga

Wpis prywatny. Może go zobaczyć tylko właściciel minibloga.

 

 
/Ewangelia Łukasza 15;11-32/ Kochani zachęcam do przeczytania podanego fragmentu z Ewangelii Łukasza. Nie przepisywałem go gdyż jest dość spory.
Fragment ten to przypowieść Jezusa o synie marnotrawnym.
Krótkie streszczenie:
Pewien człowiek miał dwóch synów. Jeden z nich (młodszy) poprosił swego ojca by ten podzielił majątek i dał mu jego część. Ojciec zrobił to o co prosił syn. Wtedy syn ten po kilku dniach zabrał swoją część majątku i wyjechał. Bawił się, prowadził rozwiązłe życie aż przepuścił wszystkie pieniądze. Wtedy akurat nastał wielki głód i człowiek ten nie miał pieniędzy na swoje utrzymanie. Zatrzymał się u obywatela tego kraju w którym przebywał i najął się u niego do pracy przy świniach. Był tak głodny że chciał zjeść to czym karmiono świnie ale nikt mu tego nie dawał. Przełom następuje w 17 wersecie gdzie jest napisane " A wejrzawszy w siebie..." doszedł do wniosku że w domu jego ojca ,jego słudzy jedzą leprze rzeczy niż on który cierpi głód. Postanawia więc, że wróci do ojca i powie mu : " Ojcze zgrzeszyłem przeciwko niebu i przeciwko tobie. Już nie jestem godzien nazywać się synem twoim, uczyń ze mnie jednego z najemników swoich: /wersety 18 i 19/. Wstał więc i poszedł. Gdy był jeszcze daleko dopatrzył go jego ojciec i wybiegł mu na spotkanie. Syn powiedział ojcu tak jak wcześniej to obmyślił ale ojciec tak się ucieszył że kazał wyprawić wielką ucztę na cześć swego syna i dać mu najlepszą szatę z okazji jego powrotu do domu.
Nie spodobało się to starszemu synowi (bratu tego co wrócił). Wypomniał on ojcu, że mieszka z nim cały czas i ani razu nie wydał ojciec uczty na jego cześć a zrobił to gdy młodszy syn roztrwonił pieniądze po czym wrócił do domu. Ojciec odpowiedział starszemu synowi: "Synu ty zawsze jesteś ze mną i wszystko moje jest twoim. Należało zaś weselić się i radować, że ten brat twój był umarły a ożył, zaginął, a odnalazł się" /wersety 31 i 32/.

Kochani, ta piękna historia mówi o nadziei. Oto młodszy syn wybrał swoją drogę. Zaczął pokładać nadzieję w swoich pomysłach i swoich siłach co doprowadziło go do tragedii , ubóstwa, głodu oraz poniżenia. Jednak później "wejrzał w siebie" czyli przeanalizował sytuację. Zaczął dociekać gdzie zrobił błąd i odkrył, że zamiast zostać z ojcem i pokładać w nim swoje nadzieje on zaczął pokładać nadzieje we własnych siłach.

Ta przypowieść zachęca nas byśmy dzisiaj wejrzeli w głąb naszego serca i zobaczyli w kim lub w czym pokładamy nasze nadzieje i jak na tym wychodzimy.

Istotna jest też druga rzecz. Ta przypowieść tyczy się do ludzi nienawróconych i nawróconych. Gdy ojciec tłumaczył starszemu synowi swoje zachowanie względem młodszego to powiedział o nim że "był martwy a ożył, był zagubiony a odnalazł się".

Człowiek MARTWY w tej przypowieści to człowiek który nie oddał jeszcze życia Jezusowi Chrystusowi i nie podąża Bożą drogą. Bóg stworzył człowieka który wziął sprawy w swoje ręce i pokładając nadzieje w swoich siłach zerwał w raju zakazany owoc i sprowadził grzech na siebie który zaczął go oddzielać od Boga. Dopiero gdy z łaski Jezus Chrystus za nas umarł możemy z powrotem mieć kontakt z Bogiem poprzez oddanie naszego życia Jezusowi Chrystusowi. Będąc bez Boga jesteśmy martwi ale ożywamy naradzając się na nowo czyli wyznając że Jezus Chrystus jest Panem i Zbawicielem.

Osoby które są ZAGUBIONE to osoby które kiedyś już oddały swoje życie Jezusowi ale odeszły od Boga. Zagubiły się. Gdy jednak wracają, są tymi co się odnaleźli.


Kochani dzisiaj nasz Dobry Ojciec czeka na każdego. Bez względu na to czy jesteś martwy przez grzech , czy też zagubiony, wspaniały Bóg wypatruje Cię z daleka. Wypatruje swoje córki i swoich synów czy nie wracają. Wejrzyj dzisiaj w siebie i odpowiedz sobie na pytanie w czym pokładasz nadzieję? Jak na tym wychodzisz? Czy masz żywy kontakt z Bogiem i pewność zbawienia czy też masz tylko nic nie gwarantującą świadomość tego że Bóg istnieje, ale tak na prawdę jesteś martwy lub zagubiony i czujesz głód którego nie da się normalnie zaspokoić?
Wróć dziś do Ojca bo On czeka na Ciebie a radość Jego z Twego powrotu będzie wielka

Bóg jest DOBRY

Kochani jak zawsze piszcie na skrzynkę jeśli chcecie
Pozdrawiam bardzo serdecznie. Błogosławię Was. Zostańcie z Bogiem.

Kefas <><


 

 
Kochani ponawiam zaproszenie !!!!

Jeśli macie wolny weekend w czerwcu to serdecznie zapraszam na FESTIWAL NADZIEI który odbędzie się w Warszawie 14-15 czerwca na Pepsi Arenie. To pierwsza organizowana w Polsce na tak dużą skalę impreza Chrześcijańska cechująca się bardzo dobrą muzyką, dobrymi mówcami oraz przede wszystkim namacalnym Bożym działaniem poprzez Ducha Świętego!!!

WSTĘP WOLNY!!! WSTĘP WOLNY!!! WSTĘP WOLNY!!!

Wszelkie info o imprezie: www.festiwalnadziei.pl
 

 
Często powiadamy że "wiara czyni cuda". To prawda chociaż tylko połowiczna. Cuda czyni Dobry Bóg a wiara jest czynnikiem dzięki któremu mogą się manifestować znaki i cuda w naszym życiu.

Często powiadamy: "Wiara czyni cuda" ale brak nam wiary chociaż Jezus powiedział, że wystarczy wiara wielkości ziarnka gorczycy. Wielu ludzi niestety nawet i w tak miernej ilości nie posiada wiary.

Kilka dni temu, rano, wyszedłem rozmodlony i pełen Ducha Świętego do sklepu po bułki. Od razu spostrzegłem, że na przystanku PKS blisko kamienicy w której mieszkam stoi samotnie starsza kobieta z białą laską. Podchodzę do niej i zaczynam rozmowę:

- Dzień dobry, proszę mi powiedzieć w jak dużym stopniu jest pani niewidoma?
- W 85% nic nie widzę - odpowiada kobieta.
Pytam dalej:
- Czy wierzy pani, że tu i teraz Jezus Chrystus może całkowicie uzdrowić pani oczy?
Kobieta kiwa powoli przecząco głową i odpowiada:
- Nie.
- Dlaczego? przecież Bóg jest wczoraj , dziś i na wieki ten sam? Jezus uzdrawia dzisiaj tak samo jak wtedy gdy chodził po ziemi - odpowiedziałem.
Kobiecie zeszkliły się oczy i zaczyna mówić:
- Jezus potrafi to zrobić ale ja tego nie doświadczę. Mąż mnie zostawił, nie wiem czemu, żyję jak żyję. By przeżyć coś takiego (uzdrowienie) potrzeba łaski...
Zrobiło mi się smutno i przykro z powodu tej kobiety więc staram się wytłumaczyć, że łaska jest łaską dla tego że jest za darmo i podyktowana jest Bożą miłością do nas. /Nigdy nie bylibyśmy w stanie sami z własnych uczynków zasłużyć sobie na Bożą miłość i łaskę/.
Kobieta jednak dała do zrozumienia, że nie wykrzesi z siebie nawet 1% wiary. Przykro mi się zrobiło bo kobieta mogła być zdrowa a jedyne czego potrzebowała to odrobinka wiary...
Tylko odrobinka... Ziarnko gorczycy...
Zaproponowałem jej modlitwę. Położyłem rękę na jej ramieniu i pobłogosławiłem ją po czym miło się pożegnaliśmy i ja poszedłem do sklepu a miła pani została na przystanku PKS z dolegliwością którą miała...

Widzicie, ludzie chcą by było lepiej ale nie wierzą. Mają dużą wiarę by wierzyć w kłamstwo, że nie są godni ale już wiary jak ziarnka gorczycy nie mają by w prosty sposób Jezus Chrystus im pomógł. Ta historia przypomina mi, że wielu ludzi ma dwa wielkie problemy: 1. Brak wiary. 2. Samoponiżenie czyli że nie jest godny by Bóg uczynił mu dobrą rzecz.

Co do pierwszego problemu Biblia podaje receptę:
-możemy prosić Ducha Świętego o dar wiary
- możemy czytać Słowo Boże bo jest tam napisane, że wiara rodzi się ze słuchania(czytania, wykonywania) Słowa Bożego).

Bóg nie zostawił nas sierotami ale wyposażył nas we wszystko co potrzebne więc korzystajmy z tego wszystkiego i nie bójmy się.

Co do drugiej sprawy Biblia podaje że zbawienie nie jest uwarunkowane dobrymi uczynkami "gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej" /List do Rzymian 3;23/, ale uwarunkowane jest posiadaniem wiary w Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela "zbawienie - nie z uczynków ale z wiary" /List do Efezjan 2;8-9/

Bóg może dzisiaj na zawsze zmienić życie KAŻDEGO człowieka. Jakie jest niezbędne minimum?
Ziarnko gorczycy...
Bóg jest dobry cały czas...Błogosławię Was w imieniu Jezusa Chrystusa

Kefas <><
 • awatar Kefas84: @Nowy Anioł: otóż to. Po prostu WARTO! :)
 • awatar Let it rain: :)
 • awatar Nowy Anioł: prawda wszystko Jezus może zmienić od tak. Jednym słowem powiedzianym z wiarą, ale ciężko by uwierzyć tak prawdziwie czasem trzeba przejść długą drogę... Życie z Jezusem jest trudne, ale potem nagroda jest piękna. ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Dzisiaj możecie zostać uzdrowieni!
Dzisiaj możecie zostać uwolnieni!
Dzisiaj możecie znaleźć pokrzepienie i ratunek!
Dzisiaj jest czas (jeszcze jest), by osiągnąć Zbawienie!

Kochani to jest łaska. Słowo Boże mówi, że z łaski jesteśmy zbawieni i ani to nie jest z nas ani z naszym uczynków by się kto nie chlubił.

Przez cokolwiek dzisiaj przechodzisz, z jakim problemem byś się nie zmagał i na jaką ,nawet najbardziej ciężką, chorobę nie byłbyś chory to jest ratunek!

TYM RATUNKIEM JEST JEZUS CHRYSTUS!!!!!

Doświadcz dziś zbawienia i pozwól Panu by dzisiaj Ci pomógł

Bóg jest dobry

Błogosławię Was w imieniu Jezusa Chrystusa i pozdrawiam

Kefas <><
 

 
Nie w wymowie słów modlitwy mej
Ani w pieśniach życia, duszy cnej
Skryjesz Panie pod opieką swą
Wszystkie moje źródła w Tobie są!!!!
 

 
 • awatar Kefas84: @Emilia △: Niestety to prawda. Gdy sobie z tym nie poradzimy to potrafi wyniszczać człowieka. Dlatego ja zaufałem Jezusowi Chrystusowi ponieważ kiedyś gdy przychodziło cierpienie ,zbyt często wydawało mi się ,że zostałem z nim sam... Dzięki Bogu teraz jest inaczej :)
 • awatar Emilia △: Dziękuję za Twoje słowa.:* Strata o której mówisz jest bardzo bolesna, ale jest naturalnym elementem. W końcu uczymy żyć się bez tej osoby, odzyskując spokój ze świadomości, że już nigdy nie będzie cierpiała. Ale jest jeszcze inny rodzaj odejścia bliskiej osoby. Kiedy zawiedzie nasze zaufanie, zrani, i zniknie. Czasem też sami odchodzimy, bo ból i zawód na kimś jest zbyt wielki. Ale wtedy zostaje jeszcze serce z jego emocjami. Bo z jednej strony pamięta cios jaki zadała ta osoba a z drugiej czuje pustkę i jej brak, porównywalny z brakiem słońca. Zawód i tęsknota mogą wyniszczać, przez swoją sprzeczność i przez przywiązanie się do kogoś...
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Wspaniałe jest zwycięstwo w imieniu Jezusa!
On wykupił nas najświętrzą swoją krwią!
Odszukał mnie i zbawił chociaż byłem daleko.
Codziennie oczyszcza i prowadzi swoją drogą!

Bóg jest dobry!!! Nie bójcie się zbliżyć do Niego!
Poznajcie ,że DOBRY JEST Pan!. Można przeczytać 10 razy Biblię by posiąść wiedzę o Bogu ale czy to znaczy że Go znamy??

Nie!! By kogoś poznać należy z Nim przebywać jak najczęściej i jak najdłużej.
Tego Wam Kochani oraz sobię życzę

Zostańcie z Bogiem. Pozdrawiam Was serdecznie

Kefas <><
 

 
Dzisiaj jest dzień który dał nam Pan!
Będę radosny i szczęśliwy w nim!

Udanego i błogosławionego dnia Wam wszystkim

Pozdrawiam Kefas <><
 • awatar Kefas84: @locus: Dziękuję. Wpadnę na pewno :)
 • awatar locus: Masz bardzo ciawego bloga. Zapraszam do mnie :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
KOCHANI!!!!! Jeśli macie wolny weekend w czerwcu to serdecznie zapraszam na FESTIWAL NADZIEI który odbędzie się w Warszawie 14-15 czerwca na Pepsi Arenie. To pierwsza organizowana w Polsce na tak dużą skalę impreza Chrześcijańska cechująca się bardzo dobrą muzyką, dobrymi mówcami oraz przede wszystkim namacalnym Bożym działaniem poprzez Ducha Świętego!!!

WSTĘP WOLNY!!! WSTĘP WOLNY!!! WSTĘP WOLNY!!!

Wszelkie info o imprezie: www.festiwalnadziei.pl

Więcej informacji mogę udzielić osobiście. Piszcie na skrzynkę

Pozdrawiam! Zostańcie z Panem!

Kefas <><
 • awatar Kefas84: Jasne- jak Bóg da :)
 • awatar Let it rain: Mamy wolny weekend w czerwcu!!!! <3 :P ale zobaczymy jak to wyjdzie bo różnie bywa :/
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Witajcie Kochani! Chciałbym dzisiaj podzielić się z Wami fragmentem z Dziejów Apostolskich 4;12.

Gdy Piotr i Jan stanęli przed radą starszych oraz kapłanami zostali oskarżeni o głoszenie o Jezusie. Wypytywano też ich jaką mocą uzdrowili chromego mężczyznę (o czym możemy przeczytać we wcześniejszym trzecim rozdziale), a Piotr pełen Ducha Świętego odpowiedział (od 9 wersetu):

"Jeżeli my dziś jesteśmy przesłuchiwani z powodu dobrodziejstwa wyświadczonego człowiekowi choremu, dzięki czemu został on uzdrowiony, To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego ,którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych ;dzięki Niemu ten oto stoi zdrów przed wami. On (Jezus) to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. ( i teraz nasz 12 werset ) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni".

Kochani na świecie było wielu dobrych ludzi (jest a także będzie). Niektórzy cierpieli za innych, służyli pomocą , dobrą radą, modlitwą i błogosławieństwem ale Tą osobą dzięki której możemy znaleźć się w raju blisko Boga Ojca jest Jezus Chrystus ponieważ TYLKO On umarł za nasze grzechy i TYLKO On zmartwychwstał zwyciężając grzech i śmierć! Alleleuja!! Prawdziwy Chrześcijanin miłuje Jezusa a Jezus sam powiedział ,że "Ten mnie miłuje kto słucha mego Słowa". Słowo wyraźnie nas naucza, iż nie ma innego imienia w którym człowiek miałby zbawienie. Żyjemy w czasach gdzie ludzie mają możliwość modlitwy do bardzo wielu osób (nie negując dobroci i zasług tychże osób) ale żywe Boże Słowo, które jako jedyne jest natchnione Duchem Świętym, naucza, że TYLKO w Jezusie Chrystusie jest nasze zbawienie. Gdy potrzebujemy ratunku w kłopotach, chorobach, problemach, kiedy chcemy by nasze życie wreszcie nabrało sensu i by zmieniało się systematycznie na lepsze , przyjdźmy jak uczy Boże Słowo ,do Jezusa Chrystusa. Powołujmy się na JEDYNE Imię które właśnie po to zostało nam dane, byśmy mieli ratunek. Bóg gdy dał człowiekowi wolną wolę wiedział, że na siłę nikogo nie będzie zmuszał do podjęcia decyzji gdyż pragnął by człowiek sam podjął suwerenną decyzję, że pragnie żyć w Bożej obecności.

Dzisiaj w tych trudnych czasach jest czas gdy możemy podjąć decyzję czy chcemy wieczność spędzić z Bogiem czy też w miejscu dużo gorszym.
Czy się to nam podoba czy też nie, czy się z tym zgadzamy czy też nie, człowiek (po za swoim ciałem) jest ,z woli Bożej ,istotą nieśmiertelną i przyjdzie taki czas gdy każdy sam będzie się mógł o tym przekonać. Niestety wtedy będzie już za późno na zmianę decyzji. Czas jest tu i teraz!

Nikt inny za nas nie umarł. Nie ma pod niebem innego imienia w którym człowiek miałby zbawienie!

W Pierwszym Liście Pawła do Tymoteusza 2;5 jest napisane: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus".

Dziś jest jeszcze czas! Podejmij dobrą decyzję na całe swoje życie! Na całą swoją wieczność!!

"Dziś jeśli głos Jego usłyszycie, Nie zatwardzajcie serc waszych" List do Hebrajczyków 4;7b

Jeśli czujesz w swoim sercu cichy, łagodny głos przynaglający Cię do oddania życia Jezusowi Chrystusowi do nie wahaj się tylko to uczyń gdyż Duch Święty przekonuje Cię o prawdzie.
Pozdrawiam serdecznie i błogosławię Was Kochani w imieniu Pana, Jezusa Chrystusa!

Pamiętajcie, że w każdej chwili możecie do mnie napisać na skrzynkę, w każdej sprawie

Kefas <><
 • awatar Kefas84: Oczywiście można dyskutować na skrzynce :)
 • awatar Let it rain: @† ryuczek †: Można :) polecam pogadać z Kefas'em, bardzo miła osóbka :D a co do wpisu to skomentuję go słowami piosenki: Święte imię Jezus, Święte imię Jezus, jest na ustach mych i w sercu mym, w mocy Ducha uwielbiam Cię. Nie ma w innym Zbawienia, gdyż nie dano nam ludziom innego imienia, w Nim zbawienie jest. Pozdrawiam :)
 • awatar † ryuczek †: A czy w tej skrzynce można również prowadzić dyskusje ?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Witajcie Kochani. Długo mnie nie było bo aż 20 dni. Związane to było między innymi z moją przerwą świąteczno urlopową. Człowiek w końcu czasami musi odsapnąć Mam nadzieje że Święta Wielkanocne minęły Wam spokojnie i radośnie w rodzinnej atmosferze. Przed nami majówka

Życzę Wam wiele Bożego błogosławieństwa
Pozdrawiam serdecznie Kefas <><
 

 
Cokolwiek nie działoby się w Twoim życiu, Bóg o tym wie. On wie o Twoich problemach, zna Twoje najskrytsze myśli i pragnienia Twego serca. On wie o wszystkim podjętych przez Ciebie decyzjach zarówno tych złych jak i dobrych. Nic nie dzieje, się bez Jego wiedzy... Wielu ludzi to wie ale zapomina o najważniejszej rzeczy. Bóg jest wierny swoim obietnicom. Skoro dał człowiekowi wolną wolę to stara się nie ingerować na siłę. Z każdym kłopotem i problemem On z miejsca sobie poradzi ale to my musimy skorzystać z daru wolnej woli, przyjść do Niego i poprosić o pomoc. On pomoże bo bardzo nas kocha. Nie ingeruje na siłę by nikt nie mógł zarzucić Mu manipulowania człowiekiem. Gdyby chciał manipulować oraz mieć rzeszę bezmyślnych wyznawców wtedy nie posadziłby w Ogrodzie Eden drzewa poznania dobra i zła. Bóg od stworzenia świata pragną by byli z Nim tylko ci ludzie którym na prawdę na Nim zależy i którzy na serio Go kochają. To jest miłość. Największy Król we wszechświecie postanawia dać każdemu człowiekowi wybór zamiast na siłę go podporządkować pod swoje rządy.
Ktoś powie, "Skoro Bóg jest tak miłosierny to dlaczego swoim przeciwnikom każe iść do piekła zamiast zostawić ich w spokoju"?

Otóż sprawa wygląda tak... Wszędzie istnieje prawo. Jest prawo danego kraju, prawa człowieka, prawa ucznia, prawa przyrody itd. Jest też Boże prawo które jest bardzo jasno zapisane na kartach Biblii. "Karą za grzech jest śmierć". Od momentu gdy człowiek zgrzeszył w ogrodzie Eden zasługiwał na śmierć. Nie żył już wiecznie ponieważ skaził się grzechem. Wtedy by ratować ludzi Bóg posłał Jezusa jako Baranka Bożego na świat.
Kiedy Boży Syn umarł na krzyżu za grzechy KAŻDEGO CZŁOWIEKA ,wtedy przed ludźmi otworzyła się możliwość powrotu do żywego kontaktu z Bogiem oraz do życia wiecznego w raju u boku Boga.
Zostało to tak pomyślane by człowiek mógł jak niegdyś, przebywać przed Bogiem w Jego raju. Niestety ciało człowieka które zostało skażone grzechem musi umrzeć ale już duch i dusza nie. Dlatego Jezus Chrystus umierając za nas na krzyżu wybawił nasze dusze od zatracenia a po śmierci ci co opowiedzieli się za życia po stronie Boga zostaną przyobleczeni w nowe ciała!!

Zobaczcie jak wspaniale Bóg wszystko zaplanował!! Dziś żyjąc na tym świecie, każdy człowiek ma otwarty kredyt. Albo "założy konto" i z niego skorzysta albo pójdzie mimo chodem.

Wyobraźmy sobie że dostajemy bilet na Karaiby. Opłacone jest wyżywienie, zakwaterowanie, podróż i wszystko inne.
To jest prezent. Jedyne co my musimy zrobić to dwie rzeczy: 1: Odpowiedzieć na ten prezent potwierdzając naszą chęć uczestnictwa oraz, 2: stawić się na lotnisku gdy przyjdzie pora odlotu.

Jeżeli jednak człowiek sam z własnej nie przymuszonej woli nie stawi się na lotnisku oraz nie potwierdzi chęci uczestniczenia w tym wydarzeniu, to może mieć pretensje TYLKO i wyłącznie do siebie ponieważ oferta została mu przedstawiona. Mógł skorzystać lub nie.

Tak samo sprawa ma się z Bożym prawem. To my sami decydujemy czy wybierzemy Jezusa Chrystusa, oddamy Mu swoje życie i będziemy po śmierci naszych ciał, żyć wiecznie w Jego Królestwie, czy też pokpimy sprawę i będziemy chcieli tu i teraz żyć po swojemu nie korzystając z prawa łaski.

Biblia naucza, że "Wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej". Oznacza to ,że od Edenu, nad każdym człowiekiem zawisł wyrok kary śmierci z powodu grzechu. Przyszedł jednak Jezus który ogłosił akt łaski DLA KAŻDEGO bez względu na płeć, kolor skóry czy zasobność portfela.

Czy dzisiaj Ty będziesz tą osobą która skorzysta z Bożego aktu łaski?

Czy dzisiaj Ty będziesz tą osobą która skorzysta z możliwości życia wiecznego u boku Dobrego Taty?

W życiu każdego z nas dzień jutrzejszy może nie nadejść. Zadbaj o to co stanie się z Tobą po śmierci. Nie znikną problemy i ziemskie doświadczenia ale nie będziesz już sam musiał z nimi walczyć. Będziesz mógł za to oglądać jak w cudowny sposób Bóg walczy za Ciebie w Twoich sprawach.

Dziś jest czas ODDAJ SWOJE ŻYCIE JEZUSOWI CHRYSTUSOWI. ON NA CIEBIE CZEKA!!Błogosławię Was w imieniu Jezusa Chrystusa.

Kefas <><
 

 
"Złamanym sercem i skruszonym duchem, wiem, nie wzgardzi mój Bóg"

Kiedy wołamy...Pan słyszy i przychodzi by nam pomóc...